מרכז סטאברוס ניארכוס – אתונה – כמו לגעת בגלימת האלוהים…

בשבילי היה זה טיול רוחני… חוויה בלתי נשכחת במחוזות התרבות האוניברסליים…

המרחב האורבני מתרפק על האבן, שוכח שלפניה היתה כאן אדמה דשנה, יערות, אגמים ואנשים שראו את הים. ואז קם אדריכל החלומות, חודר את לובן הקירות ובתבונה רוחנית בונה יצירת מופת בשפת המקום והזמן.

האדריכל האיטלקי רנזו פיאנו, סומן כבר מזמן כממשיך דרכם של ליאונרדו דה ווינצ’י ומיכאל אנג’לו ומרכז סטאברוס ניארכס שתוכנן על ידו הוא אחד מיצירות המופת הללו שתשארנה חרוטות בספר הספרים התיירותי והאדריכלי כמו מגדל אייפל, גשר סן פרנציסקו או בניין פומפידו.

קשה להתחרות עם העבר, ולכן מגדיר האדריכל רנזו פיאנו את הפרוייקט במשפט אחד: שימור העבר – הגדרה מחדש של העתיד.

בגאוניותו מצליח רנזו לפצח את מורכבותה של אתונה כערש תרבות המערב ולתת לה משמעות אוניברסלית עכשווית (אחת הערים העתיקות בעולם מולדת הדמוקרטיה, השירה, התיאטרון, תרבות הגוף, האסתטיקה האדריכלות ועוד…)

המבנה בנוי ומתוכנן פיסית ורעיונית על ארבעה נדבכים: חינוך, תרבות, קיימות ואיזון סביבתי

את הכסף תרם המליונר טייקון הספנות היווני סטאברוס ניארכוס ומטרתו להוות בית לספריה הלאומית ולאופרה היוונית, תוך דיאלוג עם הסביבה הקרובה והרחוקה ומתוך אמונה בעתיד הדינמי והעמיד של יוון.

אין מילים בפי לתאר את העוצמה שתכה בכם במהלך סיור באולמות, בגנים האקולוגיים וכמובן בעומדכם על הגג הפתוח הצופה אל העיר, הים והעתיד.

כל יום בשעה 10:00 יוצא טיול מודרך בכל האתר בשפה האנגלית / יוונית / ספרדית.

בטיול לסוף שבוע של תרבות מוזיקה וקולינריה באתונה, נבקר במרכז סטאברוס ניארכוס כולל כניסה לאתרים הסגורים לקהל – אולם האופרה, בית הספר לתיאטרון והמרכז המנהלתי של האתר.

את דרכם של האדריכל רנזו פיאנו יחד עם מספר גדולי דור שהטביעו חותמם על אתונה כמו ארנסט זילר, האדריכל אנדרסון ועוד נראה במהלך הטיול המודרך בעברית לאוצרות של אתונה.

לקבלת ייעוץ מקצועי, תכנון ובניית מסלול אישי באתונהכנסו כאן

טיולי טברנות יוצאים כל שנה בין אוקטובר לאפריל – לפרטים – כנסו כאן

טיול לאדריכלים – ניתן לתאם טיול לאתרים האדריכליים המרכזיים של אתונה בהדרכה בעברית.

איך מגיעים: Cultural center in Kallithea

הסעה יוצאת כל שעה מכיכר סינטגמה (ליד המקדונלד) החל מ 09:00 בבוקר ועד 16:00 אחה”צ.

על המדריך אמנון גופר

אמנון גופר, טייל, מורה דרך מוסמך, מומחה לטיולי תרבות, מוסיקה וקולינריה באתונה.

מחבר ספרי טיולים, מגיש תוכניות רדיו, כותב טורים וכתבות שפורסמו במיטב עיתוני וירחוני המסע ותרבות הטיול בארץ.

מתמחה בעשר השנים האחרונות בסצנה התרבותית, המוסיקאלית והקולינארית באתונה. מדריך ומלווה טיולי סוף שבוע חווייתיים בלב הבירה היוונית…

גופר, תושב כפר ורדים, בוגר החוג להיסטוריה באוניברסיטת ת”א, סיים 22 שנות שירות צבאי בדרגת סא”ל, ולאחר מכן יצא לשליחות בדרום אמריקה. לאחר שובו לישראל ניהל תחנת רדיו אזורית והחל להדריך בארץ וביוון בעקבות אהבתו לתרבות הטיול וסיפורי הפולקלור…

טיולים באתונה -
אמנון גופר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן