בחירת מלון באתונה – לא רק עניין של לוקיישן

בחירת בית המלון, נחשבת היום כמפתח לאיכותו של הטיול. לא בהכרח רמת המלון, כמו מיקומו ביחס לאתרי התרבות המרכזיים, אמצעי תעבורה נוחים, בטחון אישי ועוד …

אלה הם שלשת המרכיבים העקריים – מרכזיות, תעבורה ובטחון. למרכיב האיכות יש כמובן גם השפעה על הבחירה (בגלל העלות), אך לא בהכרח כל מלון איכותי נמצא בלב העניינים. גם לזמן המוקצב לשהייתכם באתונה יש השפעה (אינכם רוצים לבזבז זמן בנסיעות) למרות שאמצעי התעבורה כאן הם נוחים ומהירים.

החוקיות הזה, בדבר בחירת המלון קיימת בכל העולם וכמובן באתונה ולכל המתלבטים למיניהם, נועד הבלוג הזה – בלוגים נוספים עם טיפים ומידע ניתן לראות בשני אתרים שלי:

  1. האתר המרכזי –  greektrip 
  2. דף הפייסבוק שלי – טיפים ומידע על אתונה  

המלצות על מלונות מנסיון אישי שלי – ניתן לראות בבלוג שלי – מלונות מומלצים באתונה

לטיול באתונה יש שני הבטים חשובים – מצד אחד ערכי התרבות וההסטוריה, ומצד שני אתרי הבילוי, המסעדות, הקניות והמוזיקה והאתה שתבחרו צריך לאפשר נגישות אופטימלית.

אפתח כך שהאיזור העדיף למגורים הוא איזור הפלאקה. הוא במרכז העניינים האתונאי, (אתרי ההסטוריה, הקניות, השווקים) אך זהו איזור מאד תיירותי ומחירי המלונות החל, חלקם לא קופצים לשמים באופן עצמאי דרמטי, למלון המלונות האיכות בני ה 4 – 5 כוכבים.

נסכם אם כך שבבחירת מלון במעגל הקרוב למרכז העניינים, אני ממליץ על השכונות הבאות: פלאקה (כל השכונה משני צידי רחוב Ermou, מורדות האקרופוליס הצפונים ורחוב Stadiou מצפון), שכונת קוקוקי (באיזור האקרופוליס והמוזיאון), Thisio, חלקה הדרומי של שכונת קולונאקי .

לכל אחת מהשכונות האלה יש אופי אחר, פלאקה תיירותית אך מרכזית, קולונאקי אריסטוקראטית, קוקאי מעמד בינוני, פסירי מרכזית עם אופי פלורנטיני והרבה פעילות לילה וקולינאריה.

במעגל הרחוק יותר, עוד עוד מלונות כמובן מכל הסוגים והאיכויות, אם בחרתם לקחת מלון מרוחק יותר, עליכם להסתכל על שני מרכיבי מפתח – תעבורה וביטחון.

בתי מלון צפונית לכיכר אומוניה, חלקם טובים, אך בעייתיים בנושא תחושת הבטחון בעיקר בשעות הערב (הרבה מהגרים), שכונת אקסרחיה למשל הידועה ברובד הצעיר של תושביה, בציורי הגרפיטי המיוחדים שלה, אך תוך הקרוב לכיכר אקסרחיה יש תנועה אנרכיסטית סטודנטיאלית ולא מעט מהגרים. אין זה פוסל את שכונת אקסרחיה הצפונית, שהיא יותר סימפטית וממוארת.

איזור שכונת Kipseli ולאורך רחוב Pathision נעימים, אך בעייתיים מעברינת תעבורה. הרכבת איננה קרובה למרות שיש אוטובוסים ומוניות לרוב.

איזור שכונת פגראטי, אגיה ניקולאוס ופאתי קולונאקי ממזרח ל בניין הפרלמנט – מקום נפלא מבחינת שכונה ואווירה ואפשר שיהיה שם מספר בתי מלון מלון איכותי, אך ללא תחנת רכבת באיזור. תצטרכו לקחת מונית, או ללכת ברגל לרכבת כדי להגיע למרכז העניינים.

חלק מהמלונות באיזור פאגראטי, קולונאקי מיזרח נותנים הסעות ללא תשלום מהמלון למרכז.

לקבלת ייעוץ מקצועי, תכנון ובניית מסלול אישי באתונהכנסו כאן

טיולי טברנות יוצאים כל שנה בין אוקטובר לאפריל – לפרטים – כנסו כאן

במהלך טיולי הטברנות –  סופי השבוע בהדרכתי אל התרבות, המוזיקה והקולינריה , נקיים טיול לילי אל המועדונים הקטנים של שכונת אקסרחיה.

 

על המדריך אמנון גופר

אמנון גופר, טייל, מורה דרך מוסמך, מומחה לטיולי תרבות, מוסיקה וקולינריה באתונה.

מחבר ספרי טיולים, מגיש תוכניות רדיו, כותב טורים וכתבות שפורסמו במיטב עיתוני וירחוני המסע ותרבות הטיול בארץ.

מתמחה בעשר השנים האחרונות בסצנה התרבותית, המוסיקאלית והקולינארית באתונה. מדריך ומלווה טיולי סוף שבוע חווייתיים בלב הבירה היוונית…

גופר, תושב כפר ורדים, בוגר החוג להיסטוריה באוניברסיטת ת”א, סיים 22 שנות שירות צבאי בדרגת סא”ל, ולאחר מכן יצא לשליחות בדרום אמריקה. לאחר שובו לישראל ניהל תחנת רדיו אזורית והחל להדריך בארץ וביוון בעקבות אהבתו לתרבות הטיול וסיפורי הפולקלור…

טיולים באתונה -
אמנון גופר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן