בחירת מלון באתונה – לא רק עניין של לוקיישן

בחירת בית המלון, נחשבת היום כמפתח לאיכותו של הטיול. לא בהכרח רמת המלון, כמו מיקומו ביחס לאתרי התרבות המרכזיים, אמצעי תעבורה נוחים, בטחון אישי ועוד …

אלה הם שלשת המרכיבים העקריים – מרכזיות, תעבורה ובטחון. למרכיב האיכות יש כמובן גם השפעה על הבחירה (בגלל העלות), אך לא בהכרח כל מלון איכותי נמצא בלב העניינים. גם לזמן המוקצב לשהייתכם באתונה יש השפעה (אינכם רוצים לבזבז זמן בנסיעות) למרות שאמצעי התעבורה כאן הם נוחים ומהירים.

החוקיות הזה, בדבר בחירת המלון קיימת בכל העולם וכמובן באתונה ולכל המתלבטים למיניהם, נועד הבלוג הזה – בלוגים נוספים עם טיפים ומידע ניתן לראות בשני אתרים שלי:

  1. האתר המרכזי –  greektrip 
  2. דף הפייסבוק שלי – טיפים ומידע על אתונה  

המלצות על מלונות מנסיון אישי שלי – ניתן לראות בבלוג שלי – מלונות מומלצים באתונה

לטיול באתונה יש שני הבטים חשובים – מצד אחד ערכי התרבות וההסטוריה, ומצד שני אתרי הבילוי, המסעדות, הקניות והמוזיקה והאתה שתבחרו צריך לאפשר נגישות אופטימלית.

אפתח כך שהאיזור העדיף למגורים הוא איזור הפלאקה. הוא במרכז העניינים האתונאי, (אתרי ההסטוריה, הקניות, השווקים) אך זהו איזור מאד תיירותי ומחירי המלונות החל, חלקם לא קופצים לשמים באופן עצמאי דרמטי, למלון המלונות האיכות בני ה 4 – 5 כוכבים.

נסכם אם כך שבבחירת מלון במעגל הקרוב למרכז העניינים, אני ממליץ על השכונות הבאות: פלאקה (כל השכונה משני צידי רחוב Ermou, מורדות האקרופוליס הצפונים ורחוב Stadiou מצפון), שכונת קוקוקי (באיזור האקרופוליס והמוזיאון), Thisio, חלקה הדרומי של שכונת קולונאקי .

לכל אחת מהשכונות האלה יש אופי אחר, פלאקה תיירותית אך מרכזית, קולונאקי אריסטוקראטית, קוקאי מעמד בינוני, פסירי מרכזית עם אופי פלורנטיני והרבה פעילות לילה וקולינאריה.

במעגל הרחוק יותר, עוד עוד מלונות כמובן מכל הסוגים והאיכויות, אם בחרתם לקחת מלון מרוחק יותר, עליכם להסתכל על שני מרכיבי מפתח – תעבורה וביטחון.

בתי מלון צפונית לכיכר אומוניה, חלקם טובים, אך בעייתיים בנושא תחושת הבטחון בעיקר בשעות הערב (הרבה מהגרים), שכונת אקסרחיה למשל הידועה ברובד הצעיר של תושביה, בציורי הגרפיטי המיוחדים שלה, אך תוך הקרוב לכיכר אקסרחיה יש תנועה אנרכיסטית סטודנטיאלית ולא מעט מהגרים. אין זה פוסל את שכונת אקסרחיה הצפונית, שהיא יותר סימפטית וממוארת.

איזור שכונת Kipseli ולאורך רחוב Pathision נעימים, אך בעייתיים מעברינת תעבורה. הרכבת איננה קרובה למרות שיש אוטובוסים ומוניות לרוב.

איזור שכונת פגראטי, אגיה ניקולאוס ופאתי קולונאקי ממזרח ל בניין הפרלמנט – מקום נפלא מבחינת שכונה ואווירה ואפשר שיהיה שם מספר בתי מלון מלון איכותי, אך ללא תחנת רכבת באיזור. תצטרכו לקחת מונית, או ללכת ברגל לרכבת כדי להגיע למרכז העניינים.

חלק מהמלונות באיזור פאגראטי, קולונאקי מיזרח נותנים הסעות ללא תשלום מהמלון למרכז.

לקבלת ייעוץ מקצועי, תכנון ובניית מסלול אישי באתונהכנסו כאן

טיולי טברנות יוצאים כל שנה בין אוקטובר לאפריל – לפרטים – כנסו כאן

במהלך טיולי הטברנות –  סופי השבוע בהדרכתי אל התרבות, המוזיקה והקולינריה , נקיים טיול לילי אל המועדונים הקטנים של שכונת אקסרחיה.

 

נעים להכיר

היי!

שמי אמנון ואני טייל, מורה דרך ומחבר ספרי טיולים.
מעל חמש עשרה שנים אני חי בין ישראל ליוון ומתמחה בסצנה התרבותית, המוזיקלית והקולינרית באתונה, העיר שהפכה להיות ביתי השני.
מלבד ההתמחות שלי באתונה ובתרבות היוונית, אני מדריך טיולי נושא ייחודיים בארץ, מגיש פינות רדיו בגלי צה"ל ורדיו צפון וכותב טורים וכתבות במיטב המגזינים בנושא מסעות וטיולים.
אני מזמין אתכם לגלות את הקסם של אתונה דרך העיניים שלי…
כתבות שלי ניתן למצוא בעיתון הארץ, אתר וואלה, ynet ומסע אחר.

"ללכת איתו באש ובמים, אבל עדיף בבשר וביין…"
רפי אהרונוביץ 'גלובס'

אולי יעניין אותך גם

איפה לבלות באתונה – הבוזוקיה – כתבה ראשונה בסדרה

הבוזוקיה – המועדון "בבואך בשער העיר, הצץ בפני העוברים ושבים, טעם ממזונם והקשב לנגינתם ואז סמטאותיה יקבלו את המשמעות האמיתית…." […]

סיבוב מעדניות איכותיות באתונה – חלק א' למבינים בלבד

העיר אתונה רווית מסעדות, ברים, בתי קפה ודוכני מזון מהיר. האזרח היווני אוכל במהלך היום בדרך כלל מחוץ לבית ליד […]

הפרלמנט היווני הישן – מוזיאון בשולי הפלאקה

בכיכר Kolokotronis , בגבול שבין הפלאקה לשכונת קולונאקי, עומד מה שהיה בעבר הפרלמנט היווני. צללית המבנה נבלעת על ידי בתי […]

שליחת הודעה
מעוניינים להזמין סיור באתונה? שלחו הודעה ואשמח לעזור
דילוג לתוכן